Про стягнення з відповідачів 17893 грн - Оболонський районний суд міста Києва - Маринченко М. М.

  1. Р I Ш Е Н Н Я
  2. I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.04.2013 Справа № 756/448/13- ц

унікальний № 756/448/13-ц

провадження № 2/756/1175/13

Р I Ш Е Н Н Я

I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 квітня 2013 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Маринченко М.М.

при секретарі Яковлєвому О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засiданнi в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Страховий капітал» про стягнення з відповідачів 17893 грн. 58 коп. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди, 10000 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди, 1000 грн. в рахунок відшкодування витрат на складання звіту про експертну оцінку матеріальних збитків, завданих власнику транспортного засобу,

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 та ПрАТ «СК «Страховий капітал», в якому просила стягнути з відповідачів в рахунок відшкодування матеріальної шкоди 17893 грн. 58 коп., 1000 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди та 1000 грн. в рахунок відшкодування витрат на складання звіту про експертну оцінку матеріальних збитків, завданих власнику транспортного засобу.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що внаслідок ДТП, яка відбулася 17 серпня 2012 року у м. Києві на вул. Мінське шосе, 4 з вини відповідача ОСОБА_2, який керував автомобілем «Фольксваген», д.н.з. НОМЕР_1, було пошкоджено автомобіль позивача «Хюндай», д.н.з. НОМЕР_4. Відповідальність ОСОБА_2 згідно полісу №АВ 1010029 була застрахована у ПрАТ «СК «Страховий капітал», у зв'язку з чим позивач звернулася до вказаної страхової компанії з заявою про настання страхового випадку та відшкодування завданої шкоди. Після складання протоколу огляду автомобіля позивача страхова компанія повідомила їй про те, що до надання рішення суду про встановлення винної в ДТП особи питання про відшкодування шкоди розглядатись не буде. 26 вересня 2012 року позивач надала постанову суду про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності до офісу ПрАТ «СК «Страховий капітал», проте там її повідомили, що компанія перебуває у скрутній ситуації та виплати страхового відшкодування не здійснюються. Позивач неодноразово повторно зверталась до страхової компанії, проте жодної відповіді не отримала. Крім цього, позивач зверталась до МТСБУ та Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг, де її повідомили про платоспроможність страхової компанії. Проте станом на 07.12.2012 року страхова компанія своїх зобов'язань не виконала. 27 листопада 2012 року позивач звернулась до ТОВ «Українська експертна група» для визначення вартості матеріального збитку, заподіяного внаслідок ДТП, відповідно до висновку якого вартість матеріального збитку становить 17893 грн. 58 коп.

Позовні вимоги в частині відшкодування моральної шкоди позивач обґрунтовує тим, що у зв'язку з неможливістю користування своїм автомобілем порушився розпорядок її життя, виникла необхідність пошуку засобів для пересування, довелося перелаштовувати налагоджений ритм життя, що спричинило додаткові витрати, призвело до розладу стосунків у родині та негативного ставлення до неї керівництва на роботі у зв'язку з необхідністю постійно відпрошуватися з роботи для вирішення питань щодо відшкодування шкоди.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позові.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, подав письмові заперечення проти позову, в яких вказав, що він є неналежним відповідачем по справі, оскільки він не є власником транспортного засобу, яким він керував під час ДТП. Разом з тим, цивільно-правова відповідальність власника вказаного автомобіля застрахована відповідно до полісу № АВ/1010029 від 20.12.2011 року, отже, на його думку, відповідачем має бути лише ПрАТ «СК «Страховий капітал». Також вказав, що обставини ДТП, під час якої не було загрози життю та здоров'ю позивача та незначний характер пошкоджень автомобіля позивача не могли призвести до таких емоційних страждань та потреби у відновленні психічного стану, якими позивач обґрунтовує завдану моральну шкоду. Крім того, просив врахувати його важке матеріальне становище, пов'язане з тяжкою хворобою його дружини.

Представник відповідача ПрАТ «СК «Страховий капітал» в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином. Будь-яких пояснень чи заперечень з приводу позовних вимог відповідачем суду не надано.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Постановою Оболонського районного суду м. Києва від 14 вересня 2012 року ОСОБА_2, який керував автомобілем «Фольксваген», д.н.з. НОМЕР_1, визнано винним у скоєнні ДТП, що сталася 17 серпня 2012 року у м. Києві по вул. Мінське шосе, 4, внаслідок якої автомобіль «Хюндай» д.н.з. НОМЕР_4, яким керувала позивач, отримав механічні пошкодження.

Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 від 29.05.2012 року автомобіль «Хюндай» д.н.з. НОМЕР_4 зареєстровано за ОСОБА_4, з правом користування ОСОБА_1

Відповідно до висновку ТОВ «Українська експертна група» про вартість матеріального збитку, завданого власнику транспортного засобу, від 28 листопада 2012 року, вартість складання якого становить 1000 грн. та сплачена позивачем, що підтверджується актом прийому-передачі наданих послуг від 06 грудня 2012 року, розмір матеріального збитку, завданого власнику транспортного засобу «Хюндай» д.н.з. НОМЕР_4, становить 17893 грн. 58 коп.

З наданого відповідачем полісу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № АВ/1010029 від 20.12.2011 року вбачається, що страхувальник ОСОБА_5 застрахував свою відповідальність у ПрАТ «СК «Старховий капітал», забезпечений транспортний засіб - автомобіль «Фольксваген», д.н.з. НОМЕР_1.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач 17 серпня 2012 року звернулася до ПрАТ «СК «Страховий капітал» із заявою про настання страхового випадку від постраждалої особи, згідно якої до неї додано копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру позивача, копію посвідчення водія та копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Як пояснила позивач, в подальшому вона надала до страхової компанії також копію постанови суду про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності. Проте, страхове відшкодування їй не виплачено, жодної відповіді від страхової компанії, не дивлячись на її неодноразові звернення, вона не отримала.

Будь-яких доказів, які б свідчили про виконання страховою компанією своїх обов'язків щодо виплати страхового відшкодування, суду вказаним відповідачем не надано.

Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Статтею 1188 ЦК України визначено, що шкода, завдана внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки, відшкодовується на загальних підставах, а саме: шкода, завдана одній особі з вини іншої особи, відшкодовується винною особою.

Згідно ч.2 ст.1192 ЦК України розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі.

Відповідно до ст.22 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» у разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров'ю, майну третьої особи.

Статтею 36 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» передбачено, що страховик протягом 15 днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, яка має право на отримання відшкодування, за наявності документів, зазначених у статті 35 цього Закону, повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, але не пізніш як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов'язаний: у разі визнання ним вимог заявника обґрунтованими - прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) та виплатити його; у разі невизнання майнових вимог заявника або з підстав, визначених статтями 32 та/або 37 цього Закону, - прийняти вмотивоване рішення про відмову у здійсненні страхового відшкодування (регламентної виплати).

Враховуючи, що позивач не є власником автомобіля, пошкодженого внаслідок ДТП, однак є особою, яка керувала транспортним засобом на підставі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії та реєстраційного документа на транспортний засіб, а також беручи до уваги те, що відповідальність особи, винної в ДТП, застрахована відповідно до чинного законодавства, з відповідача ПрАТ «СК «Страховий капітал» на користь позивача підлягає стягненню сума страхового відшкодування в розмірі 17893 грн. 58 коп.

Крім того, з відповідача ПрАТ «СК «Страховий капітал» на підставі 34.2 -34.3 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» на користь позивача підлягають стягненню витрати на складання звіту про експертну оцінку матеріальних збитків у розмірі 1000 грн.

Відповідно до ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав, яка полягає у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна.

Відповідно до ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Як вбачається з пояснень позивача, внаслідок пошкодження під час ДТП її автомобіля, вона не може користуватись ним, у зв'язку з чим змушена переналаштовувати свій ритм життя, нести додаткові витрати, витрачати час на вирішення питання щодо відшкодування заподіяної шкоди, не може відвідувати своїх батьків, виконувати доручення керівництва по роботі, що призвело до емоційних страждань та знервованості.

За таких обставин суд вважає за можливе стягнути з відповідача ОСОБА_2, внаслідок неправомірних дій якого, що призвели до ДТП, позивач зазнала моральних страждань, в рахунок відшкодування заподіяної позивачу моральної шкоди 1500 грн.

Також на користь позивача з відповідача ПрАТ «СК «Страховий капітал» підлягає стягненню сплачений судовий збір в розмірі 229 грн. 40 коп., а з відповідача ОСОБА_2 підлягає стягненню 114 грн. 70 коп. відповідно до задоволених позовних вимог.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 23, 1166, 1167, 1188, 1192 ЦК України, ст. ст. 22, 29, 34, 35, 36 Закону України «Про загальнообов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», ст.ст. 10, 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Страховий капітал» (ідентифікаційний код НОМЕР_8) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_5) 17893 (сімнадцять тисяч вісімсот дев'яносто три) грн. 58 коп. страхового відшкодування та 1000 (одну тисячу) грн. в рахунок відшкодування витрат на складання звіту про експертну оцінку матеріальних збитків.

Стягнути ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_6) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_5) 1500 (одну тисячу п'ятсот) грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди.

В задоволенні позову в іншій частині відмовити.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Страховий капітал» (ідентифікаційний код НОМЕР_8) в дохід держави судовий збір у розмірі 229 (двісті двадцять дев'ять) грн. 40 коп.

Стягнути ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_6) в дохід держави судовий збір у розмірі 114 (сто чотирнадцять) грн. 70 коп.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя М.М.Маринченко

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Про затвердження Порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Державної податкової служби України, Міністерство юстиції України

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 грудня 2012 р. за № 2040/22352 Про затвердження Порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Державної податкової служби України

Про офіційні (облікові) курси банківських металів, Національний банк України

Національний банк України 01.02.2013 встановлює офіційні (облікові) курси банківських металів Код цифровий Код літерний Кількість унцій Назва Облікові курси

Міліція охороняє бюлетені цілодобово

З 23 жовтня розпочали завезення виборчих бюлетенів до окружних виборчих комісій (ОВК). Згідно з чинним законодавством про вибори народних депутатів, охорону бюлетенів під час перевезення до ОВК ...

Андрій БАЛЬ: « Ми сподівалися на зовсім інший результат»

Виконуючий обов'язки головного тренера національної збірної України з футболу Андрій Баль після домашньої поразки від чорногорців (0:1) у відбірковому турнірі чемпіонату світу-2014 зазначив, ...

Об адвокате - устами Клиентов

Просто отличный сайт! Хорошенький портальчик! Очень здорово. Всё очень удобно и просто. Спасибочки за профессиональный интернет сайт!

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b