пр. № 2-а/759/29/14
ун. № 759/18631/13-а
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2014 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді П»ятничук І.В.,
при секретарі Іванові К.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом
ОСОБА_1 до 19 Фінансового відділу Міністерства оборони України, в/ч А 2788, Центрального управління продовольчого забезпечення Збройних сил України, Центрального управління речового забезпечення Збройних сил України, в/ч А 2923
про стягнення коштів,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом та з урахуванням уточнених та збільшених позовних вимог просив винести рішення, яким:
-стягнути з 19 Фінансового відділу Міністерства оборони України невиплачену грошову надбавку до посадового окладу в загальному розмірі 31603 грн. 57 коп., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2013 р. в розмірі 4550 грн. 70 коп.,
-зобов»язати з в/ч А 2788 видати на його користь речове майна що підлягає видачі при звільненні в запас на суму в розмірі 8806 грн. 12 коп.,
-стягнути з в/ч А 2923 грошову компенсацію за не отримані продовольчі пайки в розмірі 113401 грн. 42 коп.
Представником відповідача 19 Фінансового відділу Міністерства оборони України подано суду клопотання в якому останній просить на підставі п.2 ст.18 КАС України передати дану адміністративну справу на розгляд до Окружного адміністративного суду вказуючи на те, що вказаний відповідач є органом державної влади.
Суд, вислухавши думку з приводу заявленого заявленого клопотання позивача та його представника які заперечували щодо задоволення заявленого клопотання вказуючи на ч.3 ст.18КАС Украрїни, представника в/ч А 2788 яка вважала доцільним задоволення даного клопотання вважає необхідним зазначити наступне.
Як вбачається з витребуваного судом положення про 19 Фінансовий відділ Міністерства оборони України затвердженого Директром Департаменту фінансів Міністерства оборони України І.Ю.Марко 14.02.2012 р. даний відділ є структурним підрозділом Департаменту фінансів Міністерства оборони України яке підпорядковане Міністерству оборони України яке є центральним органом виконавчої влади в України.
Відповідно до частини другої ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України) провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
За змістом ч. 1 та ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
А частиною 1 ст. 18 КАС України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Водночас, як пунктом 1 частини 2 ст. 18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа.
Як вбачається з заявлених позивачем вимог, вимоги про зобов»язання в/ч А 2788 видати на користь позивача речове майна що підлягає видачі при звільненні в запас на суму в розмірі 8806 грн. 12 коп., та стягнення з в/ч А 2923 грошової компенсації за не отримані продовольчі пайки в розмірі 113401 грн. 42 коп. - підсудні місцевому загальному суду як адміністративному суду. В той же час, як вимоги про стягнення з 19 Фінансового відділу Міністерства оборони України на користь позивача невиплаченої грошової надбавки до посадового окладу в загальному розмірі 31603 грн. 57 коп., матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2013 р. в розмірі 4550 грн. 70 коп., відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України, підсудні окружному адміністративному суду.
За змістом частини першої ст. 21 КАС України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою. Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
За підсумовуючим аналізом статей 18, 21 КАС України та зважаючи на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що даний спір підсудний Окружному адміністративному суду міста Києва, а його вирішення Святошинським районним судом м. Києва як адміністративним судом було б порушенням предметної підсудності.
В той же час, відповідно до п. 2 частини першої ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
За таких обставин, виходячи з матеріалів справи та вимог чинного законодавства України, суд дійшов висновку про те, що вказану адміністративну справу не належить розглядати в Святошинському районному суді м. Києва, та, враховуючи встановлені процесуальним законом правила підсудності адміністративних справ, слід передати до Окружного адміністративного суду м. Києва.
На підставі викладеного та керуючись стст. 5-12, 17-22, 49, 51, 59, 158-160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Передати адміністративну справу № 759/18631/13-а, № 2-а/759/29/14 за позовом ОСОБА_1 до 19 Фінансового відділу Міністерства оборони України, в/ч А 2788, Центрального управління продовольчого забезпечення Збройних сил України, Центрального управління речового забезпечення Збройних сил України, в/ч А 2923
про стягнення коштів до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
СУДДЯ: