Справа 2-171/12
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
"12" жовтня 2012 р. Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді: Мірошниченко Н.В.
при секретарі: Протас І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу
за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2
про стягнення аліментів -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (позивач) звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 (відповідач) про стягнення аліментів на утримання дітей та дружини.
В позовній заяві та у судовому засіданні позивач, обґрунтовуючи свої вимоги, посилається на те, що з відповідачем вона знаходиться у зареєстрованому шлюбі з 28 серпня 2010 року; від шлюбу мають двох малолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1; діти знаходиться на утриманні позивача; вона знаходиться у відпустці по догляду за дітьми до досягнення ними трьох років, тому не має доходів та сама потребує коштів на утримання; відповідач матеріальної допомоги на її утримання та утримання синів у добровільному порядку не надає, тому вона вимушена була звернутися до суду з даним позовом. Просить стягнути з відповідача на її користь на утримання малолітніх дітей аліменти у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму дитини відповідного віку, починаючи від дня предявлення позову до суду до досягнення дітьми повноліття. А також аліменти на її утримання у розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку (доходу) починаючи від дня предявлення позову до суду до досягнення дітьми трьох років.
Відповідач у судове засідання не зявився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, про причину неявки не повідомив, заяви про розгляд справи без його участі до суду не надав. Суд ухвалив, у відповідності зі ст. 224 Цивільного процесуального кодексу України за згодою позивача, провести заочний розгляд справи.
Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач та відповідач знаходяться у зареєстрованому шлюбі (а.с. 6). Від сумісного життя мають двох малолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.7), та ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с 8). З травня 2011 року сторони не проживати разом. З цього часу діти проживають з позивачем та знаходиться на її утриманні (а.с. 21). Позивач на даний час перебуває у відпустці по догляду за дітьми до досягнення ними трьох років, тому інших доходів, крім соціальної допомоги від держави, не отримує.
Відповідач матеріальну допомогу на її утримання та утримання дітей не надає у розмірі, передбаченому Законом, що підтверджується, поясненнями позивача та відсутніми письмовими запереченнями відповідача.
Відповідно до ст. 84 Сімейного кодексу України дружина, з якою мешкає дитина, має право на утримання від чоловіка батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Як встановлено ч.4 ст. 84 Сімейного кодексу України право на отримання вагітної дружини, а також дружини, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Згідно ст. ст. 180, 183 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати і надавати матеріальну допомогу на дитину.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про необхідність стягнути з ОСОБА_2 аліментів на утримання синів ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до їх повноліття на користь матері ОСОБА_1 у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 30.11.2011 року, оскільки відповідач є батьком дітей і зобовязаний матеріально їх утримувати. Окрім цього, відповідач не надав суду доказів про надання такої матеріальної допомоги щомісячно та у розмірі встановленому Законом. Таку допомогу він має можливість надавати, оскільки є працездатним.
Також, оскільки позивач знаходиться у відпустці по догляду за дітьми і тому не має доходів, а відповідач, є батьком їхніх малолітніх дітей, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти на утримання дружини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку (доходу) до досягнення дітьми трьох років, починаючи стягнення з 30.11.2011 року.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справі в межах платежу за один місяць.
Обговорюючи питання про судові витрати, приймаючи до уваги ті обставини, що позивач при предявлені позову була звільнена від сплати судового збору на підставі Закону України «Про судовий збір», на виконання вимог ст.88 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 188 грн. 20 коп.
Керуючись ст. ст. 84, 180- 183 Сімейного кодексу України, ст. ст. 3, 7, 14, 57, 58, 88, 197, 208, 212, 214, 215, 224-226, 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягувати щомісяця аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживає за адресою: АДРЕСА_1, на утримання дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до їх повноліття на користь матері ОСОБА_1 у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 30.11.2011 року.
Стягувати щомісяця аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, на утримання дружини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку (доходу) до досягнення дітьми трьох років, починаючи стягнення з 30.11.2011 року по 12.12.2013 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 188 грн. 20 коп.
Допустити негайне виконання рішення суду у частині стягнення платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії .
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя: Н.В.Мірошниченко