Про скасування постанови Центральної виборчої комісії від 10 вересня 2014 року №905 та зобов'язання вчинити дії - Вищий адміністративний суд України - Іваненко Я.Л.

  1. ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
  2. УХВАЛА
  3. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 вересня 2014 року м. Київ справа № 875/54/14

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого - судді суддів:Іваненко Я.Л., Мойсюка М.І., Тракало В.В., секретар Малина Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Харківської обласної громадської організації «Агенція соціального проектування «Право вибору» на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 16 вересня 2014 року у справі за позовом Харківської обласної громадської організації «Агенція соціального проектування «Право вибору» до Центральної виборчої комісії про скасування постанови Центральної виборчої комісії від 10 вересня 2014 року №905 та зобов'язання вчинити дії,

в с т а н о в и л а :

14 вересня 2014 року Харківська обласна громадська організація «Агенція соціального проектування «Право вибору» звернулась до суду з адміністративним позовом до Центральної виборчої комісії, в якому просила скасувати постанову Центральної виборчої комісії від 10 вересня 2014 року №905 та зобов'язати відповідача видати дозвіл мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постановою Центральної виборчої комісії від 10 вересня 2014 року №905 «Про клопотання Харківської обласної громадської організації «Агенція соціального проектування «Право вибору» відповідно до п. 12 ч. 2 ст. 30, ч. 1 ст. 77, ч. ч. 2, 3 ст. 78, ч. 22 ст. 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України» було відмовлено Харківській обласній громадській організації «Агенція соціального проектування «Право вибору» у наданні дозволу мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, оскільки клопотання позивача надійшло до Центральної виборчої комісії 08 вересня 2014 року, тобто пізніше як за п'ятдесят днів до дня голосування.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 16 вересня 2014 року у задоволенні позову Харківської обласної громадської організації «Агенція соціального проектування «Право вибору» відмовлено.

Вирішуючи даний спір, суд першої інстанції дійшов висновку, що приймаючи оскаржувану постанову відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, Законом України «Про вибори народних депутатів України», Законом України «Про Центральну виборчу комісію».

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову про задоволення адміністративного позову. Зазначає, що клопотання про дозвіл мати офіційних спостерігачів ним було подано своєчасно 05 вересня 2014 року через поштову установу, що підтверджено описом вкладення та квитанцією пошти, а тому висновок відповідача та суду першої інстанції щодо порушення строку звернення з клопотанням про надання дозволу мати офіційних спостерігачів є безпідставним та необґрунтованим.

Позивач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, просив розглядати справу без участі його представника.

У судовому засіданні представник відповідача апеляційну скаргу не визнав та просив суд відмовити у її задоволенні.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно Указу Президента України від 27 серпня 2014 року №690/2014 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» припинено достроково повноваження Верховної Ради України сьомого скликання та призначено позачергові вибори до Верховної Ради України на 26 жовтня 2014 року.

Судом першої інстанції встановлено, що 05 вересня 2014 року Харківська обласна громадська організація «Агенція соціального проектування «Право вибору» поштою направила до Центральної виборчої комісії клопотання про надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, до якого додала нотаріально засвідчені копії Статуту позивача, виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, свідоцтва про реєстрацію об'єднання громадян. Зазначене клопотання надійшло до Центральної виборчої комісії 08 вересня 2014 року за вх. №21-37-15944.

Постановою Центральної виборчої комісії від 10 вересня 2014 року №905 «Про клопотання Харківської обласної громадської організації «Агенція соціального проектування «Право вибору» на підставі п. 12 ч. 2 ст. 30, ч. 1 ст. 77, ч. ч. 2, 3 ст. 78, ч. 22 ст. 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України» та ст.ст. 11-13, п. 17 ст. 19 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» позивачу відмовлено у наданні дозволу мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

Зазначена постанова мотивована тим, що клопотання Харківської обласної громадської організації «Агенція соціального проектування «Право вибору» надійшло до Центральної виборчої комісії 08 вересня 2014 року, тобто пізніше ніж за п'ятдесят днів до дня голосування, що є порушенням ч. 22 ст. 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Згідно ч.1 ст. 1 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» Центральна виборча комісія є постійно діючим колегіальним державним органом, який діє на підставі Конституції України, цього та інших законів України і наділений повноваженнями щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського і місцевих референдумів в порядку та в межах, встановлених цим та іншими законами України.

Згідно ч. 1 ст. 77 Закону України «Про вибори народних депутатів України» у виборчому процесі можуть брати участь офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій.

Відповідно до ч. 22 ст. 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України» громадська організація, до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрована у встановленому законом порядку, не пізніш як за п'ятдесят днів до дня голосування може звернутися до Центральної виборчої комісії з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів під час повторних, проміжних або позачергових виборів депутатів у порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно ч. ч. 2, 3 ст. 78 вищезазначеного Закону до клопотання, підписаного керівником громадської організації та засвідченого печаткою організації, додаються копія статуту громадської організації, засвідчена в нотаріальному порядку, а також копія свідоцтва про державну реєстрацію громадської організації, засвідчена в нотаріальному порядку. Центральна виборча комісія не пізніш як на десятий день з дня отримання клопотання приймає рішення про надання дозволу громадській організації мати офіційних спостерігачів або про відмову в наданні такого дозволу, про що повідомляє громадську організацію наступного дня після дня прийняття відповідного рішення. Підставою для відмови може бути лише порушення громадською організацією вимог, встановлених частинами першою та другою цієї статті. Копія рішення про надання дозволу громадській організації мати офіційних спостерігачів або про відмову в наданні такого дозволу видається представнику громадської організації не пізніш як наступного дня після дня прийняття такого рішення. Громадська організація має право оскаржити до суду рішення про відмову в наданні їй дозволу мати офіційних спостерігачів.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про вибори народних депутатів України» строки, визначені у цьому Законі, обчислюються в календарних днях; в окремих випадках строки обчислюються в годинах або хвилинах. Першим днем строку, який відповідно до цього Закону має початися у зв'язку з настанням певної події, є день, наступний після дня настання вказаної події. Останнім днем строку, який відповідно до цього Закону має закінчитися у зв'язку з настанням певної події, є день, що передує дню вказаної події.

Відповідно до п.1 ч. 3 ст. 14 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» під зверненням за цим Законом слід розуміти, зокрема, заяву, в якій міститься прохання сприяти реалізації виборчих прав.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 15 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» заяви та скарги, подані до Комісії, розглядаються у порядку, встановленому цим та іншими законами, а також Регламентом Центральної виборчої комісії. Заяви та скарги, які подані до Комісії під час виборчого процесу чи процесу референдуму та стосуються цього процесу, розглядаються Комісією протягом п'яти днів з дня надходження заяви або скарги, якщо інший строк не встановлено відповідним законом України про вибори або референдуми. Днем подачі такої заяви чи скарги вважається день фактичного отримання скарги Комісією.

Як було встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, клопотання Харківської обласної громадської організації «Агенція соціального проектування «Право вибору» про надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року надійшло до Центральної виборчої комісії 08 вересня 2014 року за вх. №21-37-15944.

Враховуючи вищевикладене, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову, оскільки клопотання про дозвіл мати офіційних спостерігачів Харківською обласною громадською організацією «Агенція соціального проектування «Право вибору» було подано до Центральної виборчої комісії з порушенням строку, встановленого ч. 22 ст. 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України», а тому при винесенні оскаржуваної постанови відповідач діяв у межах наданих йому повноважень та з дотриманням вимог чинного законодавства. Доводи апеляційної скарги висновки суду першої інстанції не спростовують.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 172, 177, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу Харківської обласної громадської організації «Агенція соціального проектування «Право вибору» залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 16 вересня 2014 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, оскарженню не підлягає.

Головуючий: Судді: Я.Л. Іваненко М.І. Мойсюк В.В. Тракало

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Моє не погане сімейне життя з «не тією» людиною,

В юності я особливо не перебирала хлопцями, і вибрала не поганого хлопця. Але назвати його хорошим чоловіком неможливо.

Парламент принял ряд постановлений об увольнении судей с должностей

В соответствии с пунктами 2, 9 части пятой статьи 126 Конституции Украины Верховный Совет Украины постановил (Постановление №11219) уволить с должностей судей:

У Донецьку інспектора ДАІ затримали 18-тирічного водія , який смертельно травмував пішохода

Трагічне ДТП сталося в ніч на 15 жовтня в Куйбишевському районі Донецька. Водій автомобіля скоїв наїзд на чоловіка, який переходив проїзну частину дороги. Внаслідок наїзду 50-ти річний пішохід ...

Резолюція 2076 (2012), 20 листопада 2012 року, Організація Об'єднаних НаційРЕЗОЛЮЦИЯ 2076 (2012),

Совет Безопасности, вновь подтверждая свою твердую приверженность суверенитету, независимости, единству и территориальной целостности ДРК и подчеркивая необходимость всецело уважать принципы невмешательства, добрососедства и регионального сотрудничества,

Об адвокате - устами Клиентов

Этот сайт суперовый! работал на нем очень часто. Этот интернет портал ожидает хорошее будущее. Желаю удачи. Хотелося б встречаться с Вашими трудами чаще!

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b