РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.08.2013 2/425/501/13
425/1708/13-ц
Рубіжанський міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Томко В.В.
при секретарі Брудницької О.В.
за участю позивача ОСОБА_1
відповідачки ОСОБА_2
розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовною заявою, в якій просила розірвати їх шлюб з відповідачем. В обґрунтування позову вона зазначив, що перебуває з відповідачкою у зареєстрованому шлюбі з 02.10.1999 р. Від цього шлюбу вони мають неповнолітніх дітей - дочок ОСОБА_3 і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, які проживають разом з подружжям. Спільне життя у подружжя не склалося, оскільки відповідачка нераціонально використовувала сімейні кошти, а також викликала міліцію зі скаргою на побиття, у зв`язку з чим у лютому 2013 року позивач припинив сімейні стосунки та ведення спільного господарства з відповідачкою.
В судовому засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги і наполягав на розлученні.
Відповідачка в судовому засіданні позов визнала, просила після розірвання шлюбу залишити їй прізвище ОСОБА_2.
Заслухавши сторони, дослідивши докази, матеріали справи, суд вважає за можливе задовольнити позов з наступних підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
У ч. 3 ст. 105 СК України зазначається, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 112 СК України суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що сторони з 02 жовтня 1999 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, яке було видане Відділом реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Рубіжанського міського управління юстиції у Луганській області, актовий запис № 364 (а.с. 3). Від цього шлюбу вони мають неповнолітніх дітей - дочок ОСОБА_3 і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копіями відповідних свідоцтв про народження (а.с. 4).
Оскільки судом встановлено, що дана родина розпалася і шлюбні відносини сторін
припинені через різні погляди подружжя на ведення спільного господарства, позивач наполягає на розлученні, а відповідачка в судовому засіданні проти розірвання шлюбу не заперечувала, тим самим виявивши небажання вжити заходів для збереження сім`ї та шлюбу з позивачем, суд вважає необхідним задовольнити заявлений позов та розірвати шлюб.
Також суд вважає за можливе відповідачці, яка змінила прізвище під час державної реєстрації шлюбу, після розірвання шлюбу присвоїти прізвище ОСОБА_2.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 104, 105, 110, 112, 115 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 02 жовтня 1999 року Відділом реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Рубіжанського міського управління юстиції в Луганській області, актовий запис № 364.
Присвоїти відповідачці після розірвання шлюбу прізвище ОСОБА_2.
Копію рішення після набрання ним законної сили надіслати до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Рубіжанського міського управління юстиції у Луганській області.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Луганської області через Рубіжанський міський суд. У разі, якщо рішення було постановлено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.В. Томко