Справа № 2-а-5730/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2012 року Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Жигулін С.М.
розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за адміністративним позовом
ОСОБА_1
Управління Пенсійного фонду України в Ізмаїльському районі Одеської області
визнання бездіяльності протиправною та стягнення недоплаченого підвищення пенсії дітям війни
В С Т А Н О В И В :
Позивач просить зобов'язати відповідача сплатити недоплачену йому в якості дитини війни щомісячну державну соціальну допомогу у вигляді доплати до пенсії у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком.
Відповідач проти позовних вимог заперечує через відсутність коштів з Державного бюджету України, також через відсутність інвалідності позивача. Разом із тим пояснив, що через відсутність фінансування виплат з державного бюджету України, відповідач як Управління Пенсійного фонду України не може відповідати за порушення права позивача.
Розглянувши матеріали справи, позовні вимоги вважаються такими, що підлягають частковому задоволенню.
Ухвалою судді Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 17 серпня 2011 року скорочене провадження по справі відкрите в частині позовних вимог за період шість місяців на час звернення до суду по день винесення постанови суду.
Відповідно до вимог Закону України «Про соціальний захист дітей війни» цей Закон установлює правовий статус дітей війни і визначає основи їх соціального захисту та гарантує їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.
Документальним підтвердженням встановлене право позивача на статус дитини війни, визначений ст. 1 вищевказаного Закону України.
Рішенням Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 9 липня 2007 року та від 22 травня 2008 р. № 10-рп/2008 р. була поновлена попередня редакція ст. 6 Закону про право дітей війни на підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. В рішеннях Конституційного Суду України зазначено, що вони є обов’язковими до виконання на території України, остаточними та мають преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв’язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень, статей законів, що визнані неконституційними та також зазначено, що положення законів про бюджет, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення КС України рішення, що у свою чергу відповідає вимогам ст. 152 Конституції України.
Розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначаються Законами України про державний бюджет на відповідний рік.
Посилання відповідача на відсутність коштів не може бути підставою для невиконання державою своїх обов’язків та порушення прав своїх громадян. Відповідно до ст. ст. 3, 8, 19, 22, 46 Конституції України, в Україні визнається принцип верховенства права; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави і держава відповідає перед людиною за свою діяльність; органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України; громадяни мають право на соціальний захист; при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Відповідно до ст. 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до вимог ст. 52 Закону України «Про бюджет України на 2010 рік» прожитковий мінімум на осіб, які втратили працездатність становить з 1 січня - 695 гривень, з 1 квітня - 706 гривень, з 1 липня - 709 гривень, з 1 жовтня - 723 гривень, з 1 грудня - 734 гривень, та ст. 21 Закону України «Про бюджет України на 2011 рік» з 1 січня - 750 гривень, з 1 квітня - 764 гривні, з 1 жовтня - 784 гривні, з 1 грудня - 800 гривень. З оглядом на вказане заборгованість за період шість місяців на час звернення до суду по день винесення постанови суду складає 2118 грн. 70 коп.
Відповідно до вимог ст. 256 ч.1 п. 2 КАС України стягнення підлягає негайному виконанню.
Керуючись ст. 183-2 КАС України
П О С Т А Н О В И В:
Визнати незаконною відмову Управління Пенсійного фонду України в Ізмаїльському районі Одеської області про виплати щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків прожиткового мінімуму на осіб, які втратили працездатність.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Ізмаїльському районі Одеської області на користь ОСОБА_1 2118 грн. 70 коп. (дві тисячі сто вісімнадцять грн. 70 коп.).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня отримання її копії до Одеського апеляційного адміністративного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області.
Суддя: С. М. Жигулін