Про поновлення провадження у справі "14" травня 2014 р - Київський апеляційний господарський суд - Михальська Ю.Б.

  1. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
  2. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58

УХВАЛА

про поновлення провадження у справі

"14" травня 2014 р. Справа №910/1626/13

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Михальської Ю.Б.

суддів: Отрюха Б.В.

Тищенко А.І.

розглянувши апеляційну скаргу Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району»

на рішення Господарського суду міста Києва від 04.04.2013

у справі № 910/1626/13 (суддя Пінчук В.І.)

за позовом Публічного акціонерного товариства «Київенерго»

до Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району»

про стягнення 8 037 223,81 грн.

за зустрічним позовом Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району»

до Публічного акціонерного товариства «Київенерго»

про спонукання укласти договір реструктуризації

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Київенерго» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району» про стягнення 7 745 971,72 грн. основного боргу за спожиту теплову енергію, 229 875,69 грн. - 3% річних та 61 376,40 грн. збитків від інфляції.

Комунальне підприємство «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району» звернулось до Господарського суду міста Києва з зустрічною позовною заявою до Публічного акціонерного товариства «Київенерго» про спонукання укласти договір реструктуризації на основну суму боргу за договором № 320333 від 13.11.2003 на постачання теплової енергії в гарячій воді на термін 60 місяців із затвердженням відповідного графіку платежів.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 04.04.2013 первісний позов задоволено, стягнуто з Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району» 7 745 971,72 грн. основного боргу, 229 875,69 грн. - 3% річних, 6 1376,40 грн. збитків від інфляції, 68 820,00 грн. судового збору.

У задоволенні зустрічного позову відмовлено.

Не погодившись з прийнятим рішенням, Комунальне підприємство «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району» звернулось до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, відповідно до якої просить рішення Господарського суду міста Києва від 04.04.2013 у справі № 910/1626/13 скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства «Київенерго» у повному обсязі.

Відповідно до автоматичного розподілу справ між суддями апеляційну скаргу Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району» у справі № 910/1626/13 було передано на розгляд судді Київського апеляційного господарського суду Михальській Ю.Б.

Розпорядженням Голови Київського апеляційного господарського суду від 24.05.2013 для розгляду апеляційної скарги у справі № 910/1626/13 сформовано колегію суддів у складі головуючого судді Михальської Ю.Б., суддів Отрюха Б.В., Тищенко А.І.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 24.05.2013 апеляційну скаргу Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району» прийнято до провадження, розгляд справи призначено на 13.06.2013.

07.06.2013 представник відповідача за первісним позовом подав через відділ документального забезпечення Київського апеляційного господарського суду клопотання про призначення у справі судової економічної експертизи з питань, зазначених у ньому.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 25.06.2013 у справі № 910/1626/13 було призначено судову економічну експертизу, проведення якої доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (03680, м. Київ, вул. Смоленська, 6).

15.11.2013 на адресу Київського апеляційного господарського суду надійшов висновок судової економічної експертизи № 7183/10753/13-45 від 31.10.2013 Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та матеріали справи № 910/1626/13.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 18.11.2013 апеляційне провадження у справі № 910/1626/13 було поновлено, розгляд справи призначено на 17.12.2013, зобов'язано учасників судового процесу надати суду письмові пояснення щодо апеляційної скарги з урахуванням висновку судової економічної експертизи.

17.12.2013 від представника відповідача за первісним позовом через відділ документального забезпечення Київського апеляційного господарського суду надійшло клопотання про призначення додаткової судової експертизи по справі, проведення якої доручити Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз або Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз.

Обгрунтовуючи заявлене клопотання, представник відповідача за первісним позовом вказав, що висновок № 7183/10753/13-45 від 31.10.2013 є неповним, експертами досліджено не всі надані об'єкти та не надано відповідей на всі поставлені питання.

З огляду на вищевикладене, дослідивши матеріали справи та висновок експертів за результатами проведення судової-економічної експертизи № 7183/10753/13-45 від 31.10.2013, обговоривши доводи клопотання про призначення додаткової комплексної судової експертизи та враховуючи те, що судовими експертами неповно та нечітко надані відповіді на всі поставлені перед експертом питання під час проведення судової економічної експертизи, призначеної ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 25.06.2013 у справі № 910/1626/13, а також те, що для встановлення обґрунтованості нарахування позивачем за первісним позовом заборгованості за тепловою енергією необхідні спеціальні знання, а саме, як зазначає відповідач за первісним позовом, необхідність проведення даної експертизи полягає у встановленні обґрунтованості обсягів теплової енергії, зазначених позивачем в розрахунку до позову, необхідності перевірити правильність використання позивачем за первісним позовом формул (відповідності результатів множення всіх складових фактичним показникам, зазначеним у табуляграмах), а також встановлення відповідності коефіцієнту, який застосовується позивачем за первісним позовом для здійснення розрахунку обсягу теплової енергії, ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 14.01.2014 у справі № 910/1626/13 призначено додаткову комплексну судову експертизу, проведення якої доручено Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз імені заслуженого професора М.С. Бокаріуса. У зв'язку з призначенням судової експертизи апеляційне провадження у справі № 910/1626/13 зупинено до отримання висновку експерта.

25.04.2014 на адресу Київського апеляційного господарського суду надійшов лист Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені заслуженого професора М.С. Бокаріуса від 10.04.2014 № 2/1192 та матеріали справи № 910/1626/13.

У зазначеному листі інститут повідомив суд про те, що питання ухвали суду в частині встановлення обсягу теплової енергії (в Гкал) передбачає застосування спеціальних знань в галузі теплопостачання, однак, відповідні фахівці у експертної установи відсутні. З огляду на це, інститут просить суд залучити до проведення комплексної судової експертизи у справі № 910/1626/13 спеціаліста в галузі теплопостачання.

Відповідно до пункту 11 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 23 березня 2012 № 4 «Про деякі питання практики призначення судової експертизи» у разі повернення експертною установою (експертом) матеріалів справи господарського суду з передбачених чинним законодавством підстав суд поновлює провадження у справі для вирішення питань, пов'язаних з усуненням причин, які потягли за собою таке повернення.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що провадження у справі № 910/1626/13 слід поновити та призначити розгляд справи.

Керуючись статтями 79, 86, 99 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Поновити апеляційне провадження у справі № 910/1626/13.

2. Розгляд справи призначити на 27.05.2014 о 12 год. 50 хв. Судове засідання відбудеться у приміщенні Київського апеляційного господарського суду за адресою: вул. Шолуденко,1, м. Київ, 04116, зал судових засідань № 5 (перший поверх).

3. Зобов'язати представників сторін - надати суду свої пропозиції щодо залучення до проведення комплексної судової експертизи відповідного спеціаліста в галузі теплопостачання.

4. Повідомити учасників судового процесу про те, що відповідно до пункту 2.4. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" подання письмових доказів має здійснюватися з супровідним листом через канцелярію суду.

5. Викликати для участі в судовому засіданні повноважних представників учасників судового процесу, з належно оформленими довіреностями, які будуть залучені до матеріалів справи.

Головуючий суддя Ю.Б. Михальська

Судді Б.В. Отрюх

А.І. Тищенко

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

В Киеве состоится VI Ежегодный форум по корпоративному праву

Ассоциация юристов Украины анонсирует проведение VI Ежегодного форума по корпоративному праву. Форум состоится 26 октября с. г. в г. Киеве, отель «Премьер Палас».

Як ліквідувати сірі схеми

Економічна безпека державиодне з найактуальніших завдань сьогодення. Як досягти її ефективного забезпечення, завдяки яким формам та механізмам найоптимальніше вирішувати проблеми регулювання ...

Швидкий гол позбавляє аристократизму

У день матчу донецького Шахтаря проти лондонського Челсі сталася подія, що відразу перетворилася на сенсацію. Навіть якби посеред міста приземлився НЛО чи відшукався кандидат у депутати, який ...

Про звільнення Н. Шуфрича з посади заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, Президент України

Указ  Президента України Звільнити ШУФРИЧА Нестора Івановича з посади заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України у зв'язку з обранням його народним депутатом України.

Об адвокате - устами Клиентов

Довольно оригинальный, актуальный и новый интернет портал! Хочется отблагодарить вас денежкой. Как это можно организовать?

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b