печерський районний суд міста києва
Справа № 4-4905/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2012 року Печерський районний суд м. Києва
у складі:
головуючий - суддя Смик С.І.,
при секретарі - Табалі Я.В.,
за участю прокурора- Данько Д.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність Генерального прокурора України Пшонки В.П.,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою, в якій просить визнати незаконною бездіяльність Генерального прокурора України Пшонки В.П. щодо неприйняття рішення в порядку та строки, передбачені ст. 97 КПК України, при розгляді заяви про наявність ознак злочину в діях слідчого СВ Святошинського РУГУ МВС України ОСОБА_3 встановлених постановою Святошинського районного суду м. Києва від 05.06.2008 року та зобов»язати Генерального прокурора України прийняти рішення в порядку та у строк, передбачений ст. 97 КПК України, за результатами розгляду вказаної заяви.
Заявник ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, в судове засідання не з»явився та судом визнано за можливе проводити розгляд справи у відсутності заявника, який в про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та участь якого в судовому засіданні не є обов»язковою у відповідності до вимог КПК України ( 1960 року).
В судовому засіданні на обговорення поставлено питання, щодо застосування Розділу ХІ «Перехідні положення»КПК України щодо можливості розгляду даної скарги.
Прокурор в судовому засіданні просив відмовити у розгляді скарги, оскільки на даний час скарга не є предметом розгляду враховуючи положення глави ХІ Кримінального процесуального кодексу України.
Суд, заслухавши думку заявника та прокурора, приходить до наступних висновків.
20.11.2012 року набрав чинності Кримінальний процесуальний кодекс України.
Згідно положення п.10 розділу ХІ «Перехідні положенння»КПК України кримінальні справи, які на день набрання чинності цим Кодексом не направлені до суду з обвинувальним висновком, постановою про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, постановою про направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, розслідуються, надсилаються до суду та розглядаються судами першої, апеляційної та касаційної інстанції і Верховним Судом України згідно з положеннями цього Кодексу.
Згідно п.11 розділу ХІ «Перехідні положення»КПК України кримінальні справи, які до набрання чинності цим Кодексом надійшли до суду від прокурорів з обвинувальним висновком, постановою про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, постановою про направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, розглядаються судами першої, апеляційної та касаційної інстанції і Верховним Судом України в порядку, який діяв до набрання чинності цим кодексом.
Скарга ОСОБА_1 на бездіяльність Генерального прокурора України надійшла до суду 19.11.2012 року ( згідно з реєстраційним штампом), тобто до набрання чинності Кримінальним процесуальним кодексом України, однак не підлягає розгляду згідно пложень КПК України (1960 року), оскільки судова справа за цією скаргою не належить до переліку справ, визначених п.11 розділу ХІ «Перехідні положення»КПК України.
Разом з тим, рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування можуть бути оскаржені у порядку, передбаченому § 1 глави 26 КПК України, і такі скарги згідно ч.1 ст. 306 КПК України розглядаються саме слідчим суддею.
Таким чином, суд вважає, що скарга ОСОБА_1 на бездіяльність Генерального прокурора України на даний час не є предметом розгляду суду, а тому необхідно відмовити в її розгляді та роз»яснити ОСОБА_1, що у разі наявності підстав, передбачених § 1 глави 26 КПК України, він має право звернутися з відповідною скаргою до слідчого судді.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 273, 347 КПК України ( 1960 року), ст. 306 КПК України, п. п.10,11 розділу ХІ «Перехідні положення»КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити у розгляді скарги ОСОБА_1 на бездіяльність Генерального прокурора України Пшонки В.П..
Роз»яснити ОСОБА_1, що відмова у розгляді скарги не перешкоджає повторному зверненню до суду зі скаргою в порядку глави 26 КПК України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Смик С.І.