Працівники Державтоінспекції взяли участь у семінарі, присвяченому питанням взаємодії державних та соціальних служб у забезпеченні прав та інтересів дітей.
Сьогодні у приміщенні Миколаївського міського будинку творчості учнів відбувся семінар, до участі в якому були запрошені працівники освіти, громадськості, практичні психологи, правоохоронці, представники соціальних служб та інші.
Семінар проводився під головуванням заступника голови Миколаївської облдержадміністрації Н. Б. Іванцової та його метою було визначити проблемні питання та шляхи їх вирішення у забезпеченні прав та інтересів дітей, їх безпеки та розвитку.
Звісно ж, мова не могла не зайти про безпеку дітей на дорогах, навчання їх правильній поведінці на проїзній частині та способи найдієвішого впливу на свідомість неповнолітніх в дотриманні ними Правил дорожнього руху.
Співробітники Державтоінспекції під час виступу звернули увагу на те що за 12 місяців 2013 року на території області сталося 83 дорожньо-транспортні пригоди за участю неповнолітніх, в яких 6 дітей загинуло і 90 отримали травми. З цієї загальної кількості з вини самих же підлітків сталося 27 ДТП, в яких 1 дитина загинула й 28 отримали травми. Також особливу увагу було приділено основним причинам скоєння аварій з вини дітей. З цього приводу працівники ДАІ звертались до присутніх з проханням власним прикладом показувати як правильно переходити проїзну частину. А під час проведення батьківських зборів наголошувати батькам на виховання у дітей безпечної культури поведінки на дорозі, звертати увагу дорослих на виховання у дітей відчуття відповідальності за наслідки недбалого відношення до безпеки руху.
Нажаль, більшість дорожньо-транспортних пригод минулого року сталось з вини дорослих, тож співробітники Державтоінспекції звернулись і до представників батьківських комітетів, присутніх на семінарі, з нагадуванням щодо неухильного дотримання ними Правил дорожнього руху, приділення особливої уваги маленьким пасажирам та неповнолітнім пішоходам.
Загалом же, зустріч пройшла у форматі діалогу, в якому кожен міг висловити свою думку з того чи іншого питання. Своїми думками з приводу безпеки дітей ділились і батьки, і директори загальноосвітніх навчальних закладів, і психологи. Та найголовнішим висновком все ж таки став той, що безпека дітей на дорогах — справа спільна. Не можна в жодному разі покладати всю відповідальність за знання та виконання неповнолітніми Правил дорожнього руху на когось одного. Адже кожен дорослий в певній мірі має прививати школяру навички та вміння безпечної поведінки на дорогах — власним прикладом, досвідом та знаннями.