У Києві вручали нагороди лауреатам премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності
Ірина КУЦЮК для «Урядового кур’єра»
Цього року на її здобуття було висунуто майже 40 творчих робіт понад п’ятдесяти авторів із п’ятнадцяти областей та регіонів країни. У номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» премію отримав Данило Кулиняк за нарис «Благочестя нерушимий блюститель Данило Братковський». Публікація розповідає про поета і громадського діяча, українського патріота Данила Братковського, закатованого польською шляхтою в Луцьку в листопаді 1702 року. «За кращий твір у телевізійній сфері» відзначено представницю Першого національного, автора і режисера Іванну Чередниченко та її телевізійний проект «Київська старовина. Світ мистецтва».
Фільми містять своєрідну галерею майстрів і показують історії видатних людей з київської минувшини, чия творчість уже стала національним надбанням для наших сучасників, чиє мистецтво впливає на розвиток духовності країни.
В. о. голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський і голова Національної спілки журналістів Олег Наливайко вручають відзнаку Данилові Кулиняку за нарис «Благочестя нерушимий блюститель Данило Братковський». Фото надане Національною спілкою журналістів України
Творча група Українського радіо у складі автора і ведучої Вікторії Наумчук, оператора Тетяни Паламарчук нагороджена за радіопередачу «Живий голос Василя Стуса», підготовлену до 75-річчя від дня народження поета. У програмі використані унікальні архівні звукові матеріали — вірші поета в авторському виконанні. Оригінальну композицію і структуру передачі доповнюють коментарі лауреатів премії імені Василя Стуса — Лесі та Галини Тельнюк з оцінкою творчої спадщини поета.
У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» відзначено Віктора Шпака за монографію «Розвиток видавничої справи України в 1990—2010 роках». У дослідженні аналізують історичні аспекти формування, становлення та функціонування національної видавничої справи, її вплив на суспільно-громадське та духовно-культурне життя, відродження українських традицій, розвиток економіки тощо.
ДОВІДКА «УК»
Премію імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності, засновану 2004 року, присуджують щорічно до дня народження Каменяра — 27 серпня, розміром дві тисячі гривень кожна, використовуючи кошти з держбюджету.
Премією відзначають авторів нових публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності.