Світовий банк розглядає можливість збільшення для України щорічного ресурсу на реалізацію спільних проектів до 1 мільярда доларів
У 2013 фінансовому році (який завершився 30 червня) Україні вдалося досягти рекордного за всі роки співробітництва зі Світовим банком (СБ) коефіцієнта вибірки коштів. Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов на спільному засіданні щодо перегляду проектного портфеля СБ в Україні.
«Протягом останніх років нам вдалося закласти під∂рунтя для покращення стану портфеля проектів СБ в Україні, сформувати його структуру відповідно до потреб української сторони. Це дало змогу в 2013 фінансовому році досягти рекордного за всі роки співпраці коефіцієнта вибірки коштів. Так, цього року Україна зайняла шосте місце за обсягами вибірки коштів серед 22 країн Європи та Центральної Азії. Також Україна посідає 5 місце в регіоні за обсягом портфеля, що складається з 10 проектів на загальну суму 2 мільярди 42 мільйони доларів США», — наголосив міністр.
Він також зазначив, що досягненню таких показників сприяла практика формувати щопівроку чіткі плани-графіки виконання заходів у рамках інвестиційних проектів. Ці плани, що узгоджуються під час проведення спільних переглядів проектного портфеля, містять перелік заходів та планові показники вибірки в розрізі кожного проекту, який діє. Так видно результативність виконаних заходів та економічний ефект від їхньої реалізації.
У свою чергу директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан високо оцінив пророблену роботу та окреслив перспективи на майбутнє. «Нам важливо переконатися, що всі ресурси ефективно використовують на реалізацію проектів, щоб громадяни відчули користь від цього і були закладені підвалини у подальший розвиток економіки України. За 12 місяців коефіцієнт вибірки зріс до 30%. Це втричі більше, ніж за 18 років роботи банку в Україні. Це результат копіткої роботи, дякую за це», — сказав Чімяо Фан.
Він також повідомив, що з огляду на позитивну тенденцію є можливість збільшення щорічного обсягу ресурсів для України з 500 мільйонів доларів до 1 мільярда за умови своєчасної реалізації проектів, а також упровадження необхідних реформ у відповідних секторах економіки.
«При покращенні проектного портфеля, а він покращується, ми можемо збільшити кількість надходжень. Таку можливість передбачено Стратегією партнерства Світового банку з Україною на 2012—2016 фінансові роки. Ці гроші є дешевими і довгостроковими, а отже, важливо, щоб ми їх могли дати Україні», — цитує слова регіонального директора СБ прес-служба Мінекономрозвитку.