Без приватників не обійтися

  Без приватників не обійтися

  Морські порти модернізують із залученням інвестиційних коштів

  Зробити морську галузь значно прибутковішою і більш затребуваною допоможе Закон «Про морські порти України», який набув чинності 13 червня нинішнього року. Він дав старт реформам, основні завдання яких — виведення вітчизняних портів на якісно новий рівень, створення прозорих і зрозумілих механізмів для залучення в галузь приватного капіталу.

  Гроші для реформи

  Зробити морську галузь значно прибутковішою і більш затребуваною допоможе Закон «Про морські порти України», який набув чинності 13 червня нинішнього року. Він дав старт реформам, основні завдання яких — виведення вітчизняних портів на якісно новий рівень, створення прозорих і зрозумілих механізмів для залучення в галузь приватного капіталу.

  Все це станеться лише за умови збільшення вантажопотоків, створення сприятливих умов для вантажовласників та операторів, залучення відповідальних стратегічних інвесторів. Саме задля цієї мети на Першій міжнародній бізнес-конференції «АВС: Ukraine&Partners» віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул та міністр інфраструктури Володимир Козак продемонстрували представникам приватного капіталу можливі перспективи розвитку вітчизняної морської галузі на умовах державно-приватного партнерства. Адже віднині в суб’єктів усіх форм власності з’явилася можливість користуватися об’єктами інфраструктури портів на рівні з державними підприємствами.

  За словами Олександра Вілкула, саме принцип державно-приватного партнерства дасть змогу реалізувати в портах масштабні проекти модернізації. Передусім ідеться про приведення глибин портів до рівня, необхідного для заходу великотоннажних суден, розбудову сучасних терміналів, оновлення припортової інфраструктури та кранового господарства.

  І хоча нині українські порти загалом прибуткові підприємства, галузь гостро потребує інвестицій. За попередніми підрахунками це приблизно 25 мільярдів гривень. Саме тому було прийнято принципове рішення реформувати морську галузь і забезпечити доступ приватного капіталу на взаємовигідних умовах. Бо якщо це робити власними силами, знадобиться не менш ніж 15 років.

  Тож вирішено скористатися найбільш ефективним і прозорим механізмом взаємодії між державою та приватними інвесторами — концесією. Завдяки їй можна відновити зношену на 90% інфраструктуру державних портів і збільшити їх потужність, залучити додаткові транзитні вантажопотоки в порти і посилити конкурентоспроможність на міжнародному транспортному ринку.

  У таку інфраструктуру капіталовкладень не шкода. Фото з сайту ccb.at.ua

  Суть законодавчих змін

  Морська реформа охопить 20 підприємств морської галузі (18 державних портів, ДП «Дельта-Лоцман» та Керченську морську переправу). Об’єкти державного морського господарства будуть розподілені між новим державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) та державними стивідорними компаніями (портовими операторами, що здійснюють різні види господарської діяльності). Так, стратегічні об’єкти інфраструктури перейдуть під контроль АМПУ. Йдеться про гідротехнічні споруди, об’єкти портової інфраструктури загального користування, засоби навігаційного обладнання та інші об’єкти навігаційно-гідрографічного забезпечення морських шляхів, системи управління рухом суден. Відтоді питання використання виробничої інфраструктури портів державними і приватними стивідорними компаніями будуть вирішувати шляхом підписання відповідних договорів саме з АМПУ.

  Тобто розмежовуються адміністративні функції та ведення господарської (комерційної) діяльності. Адміністрація морських портів утримуватиме та забезпечуватиме ефективне використання державного майна, яке їй передане. Зокрема здійснюватиме модернізацію, ремонт, реконструкцію та будівництво гідротехнічних споруд, інших об’єктів портової інфраструктури, розташованих у межах території та акваторії морського порту.

  Важливо, що під час реорганізації заборонено скорочувати чисельність працівників. Навпаки, планується створення нових, якісних робочих місць. Усі соціальні стандарти і пільги портовиків, передбачені їхньою галузевою угодою, будуть збережені. Під час зустрічі в. о. голови ДП «АМПУ» Юрія Васькова з Координаційною радою профспілкових організацій підприємств морського транспорту йшлося про підписання нових колективних договорів для трудових колективів, збереження об’єктів соціального призначення та ефективне їх використання, забезпечення доступу до послуг цих об’єктів працівників портів та членів їхніх сімей. Юрій Васьков запропонував кожному колективу серйозно підійти до визначення того, які соціальні об’єкти залишити в порту, які віддати на баланс АМПУ, а які, можливо, передати у власність міст. Адже залишати на балансі підприємства збиткові об’єкти немає сенсу.

  — Проведення реформи морських портів, — переконаний міністр інфраструктури, — це спосіб зробити їх діяльність ефективнішою і посилити галузь загалом. Залучення приватних інвесторів дасть змогу підвищити конкурентоспроможність портів, впровадити нові технології, а отже, залучити більший вантажопотік, який приведе до збільшення кількості робочих місць у галузі.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
  Нравится

  Это будет Вам интересно

  Эксперты оценили План действий по либерализации ЕС визового режима для Украины

  В Министерстве юстиции Украины состоялась рабочая встреча по оценке Плана действий по либерализации Европейским Союзом визового режима для Украины. Речь шла, в частности, о выполнении второго ...

  Внесены изменения в Порядок ведения Единого реестра адвокатов Украины

  Совет адвокатов Украины внес изменения в Положение о взносах и Порядок ведения Единого реестра адвокатов Украины. Это решение подвело итог начатой еще во вчерашней части заседания дискуссии относительно повышения дисциплины уплаты ежегодных взносов на реализацию адвокатского самоуправления.

  Про реєстрацію офіційних спостерігачів від міжнародної неурядової організації "CANADEM" на повторних виборах народних депутатів України 15 грудня 2013 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 197, 223, Центральна виборча комісія

  Про реєстрацію офіційних спостерігачів від міжнародної неурядової організації "CANADEM" на повторних виборах народних депутатів України 15 грудня 2013 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197, 223

  Нас лякають новими епідеміями

  Представники Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІДу в Україні заявляють, що Міністерство доходів і зборів нарахувало їм заднім числом 3,3 мільйона антидемпінгового мита за шприци, які вони роздали ...

  Об адвокате - устами Клиентов

  Довольно оригинальный, актуальный и новый интернет портал! Хочется отблагодарить вас денежкой. Как это можно организовать?

  Рекомендовано Адвокатом
  Телефон семейных адвокатов
  Статьи о семейном праве
  Стягнення заборгованості через суд

  Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

  Консультации Адвоката
  Новости Семейного права
  Утверждена программа празднования Нового года ...

  Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

  Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

  Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

  77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b