Про попередження епідемічних ускладнень внаслідок надзвичайних ситуацій, викликаних повенями, Державна санітарно-епідеміологічна служба УкраїниДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 1. 05.02.2013  № 3
 2. Про попередження епідемічних ускладнень внаслідок надзвичайних ситуацій, викликаних повенями

  З метою попередження епідемічних ускладнень серед населення України та мінімізації їх наслідків, відповідно до ст. 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"( 4004-12 ) та пункту 4.31 Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України( 400/2011 ), затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 400, ПОСТАНОВЛЯЮ:

  1. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям:

  1.1. Вжити невідкладних заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення протягом паводкового періоду, приділивши особливу увагу об'єктам підвищеного епідемічного ризику (водопроводи централізованого господарсько-питного та джерела децентралізованого водопостачання населення, дитячі заклади, місця відпочинку та оздоровлення населення, підприємства харчової промисловості, ресторанного господарства, торгівлі, об'єкти поводження з побутовими та промисловими відходами тощо).

  1.2. Провести позачергові апаратні наради, на яких розглянути питання забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на потерпілих від паводка територіях, зокрема щодо безперебійного тепло- та енергопостачання, водопостачання та водовідведення, створення безпечних і здорових умов проживання, праці та відпочинку, виховання та навчання, а також визначити обсяг необхідних запобіжних заходів щодо недопущення виникнення епідемічних ускладнень серед населення, в тому числі профілактики гострих кишкових інфекційних хвороб та харчових отруєнь.

  1.3. Взяти під особистий контроль роботу керівників служб, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення відповідних територій.

  1.4. Забезпечити належну комунікацію з засобами масової інформації щодо висвітлення питань профілактики інфекційних хвороб та поширення серед населення інформаційних матеріалів, пам'яток про епідемічну ситуацію та заходи щодо запобігання захворюванню на інфекційні хвороби.

  2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

  2.1. Перевірити готовність лікувально-профілактичних закладів до можливого підйому рівня захворювання людей на інфекційні хвороби, особливу увагу звернути на підготовку госпітальних баз.

  2.2. Передбачити можливість виділення приміщень та перепрофілювання відділень госпітальної бази для цільової госпіталізації інфекційних хворих та ізоляції контактних.

  2.3. Організувати систематичне навчання медичного персоналу, у тому числі додатково залучуваного, з питань профілактики, діагностики і лікування інфекційних хвороб, характерних для повеневого періоду.

  2.4. Забезпечити незнижуваний запас лікарських засобів, засобів індивідуального захисту в лікувально-профілактичних закладах і аптечній мережі.

  2.5. Забезпечити здійснення санітарно-освітньої роботи серед населення про заходи профілактики інфекційних хвороб, щодо необхідності своєчасного звернення за медичною допомогою у разі появи ознак захворювання.

  3. Головному державному санітарному лікарю Автономної Республіки Крим, головним державним санітарним лікарям областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному та повітряному транспорті:

  3.1. Створити штаби для моніторингу санітарної та епідемічної ситуації та прийняття управлінських рішень, спільно з лабораторними центрами Держсанепідслужби створити оперативні мобільні бригади з досвідчених лікарів, лаборантів, дезінфекціоністів для організації та здійснення контролю за проведенням протиепідемічних заходів на підтоплених територіях і в місцях розміщення евакуйованого з них населення, відбору та аналізу проб питної води, харчових продуктів, проведення дезінфекційних заходів. Звернути особливу увагу на створення умов для дотримання правил особистої гігієни в місцях розміщення евакуйованого населення.

  3.2. Посилити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за об'єктами підвищеного епідемічного ризику в місцях підтоплення та розміщення евакуйованого з них населення (водопроводи централізованого господарсько-питного та джерела децентралізованого водопостачання населення, дитячі заклади, місця відпочинку та оздоровлення населення, підприємства харчової промисловості, ресторанного господарства, торгівлі, об'єкти поводження з побутовими та промисловими відходами тощо).

  3.3. Проводити моніторинг інфекційної захворюваності населення в розрізі адміністративних територій з розробкою адекватних до ситуації санітарно-протиепідемічних заходів.

  3.4. Забезпечити участь фахівців державної санітарно-епідеміологічної служби у ліквідації наслідків повені з наданням місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям конкретних пропозицій щодо попередження епідемічних ускладнень серед населення, створення відповідних умов для його життєзабезпечення.

  3.5. Посилити через засоби масової інформації санітарно-освітню та роз'яснювальну роботу серед населення з питань профілактики гострих кишкових інфекційних хвороб, харчових отруєнь, необхідності дотримання правил особистої гігієни в надзвичайних умовах перебування.

  3.6. Забезпечити надання щотижневої, у разі ускладнення епідемічної ситуації щоденної (після додаткового інформування), інформації про хід виконання цієї постанови до Державного закладу "Центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я України" в електронному вигляді.

  4. Головному лікарю Державного закладу "Центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я України" розробити схему надання інформації, забезпечити її узагальнення, аналіз та подання щоп'ятниці до Державної санітарно-епідеміологічної служби України, а у разі ускладнення епідемічної ситуації (після додаткового інформування) — щоденно.

  5. Визнати такою, що втратила чинність, постанову головного державного санітарного лікаря України від 06.03.2012 № 5( v0005834-12 ) "Про попередження епідемічних ускладнень внаслідок надзвичайних ситуацій, викликаних повенями".

  6. Департаменту організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Держсанепідслужби України довести цю постанову до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій і головних державних санітарних лікарів у встановленому порядку.

  7. Контроль за виконанням постанови покладаю на першого заступника Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Кравчука О. П.

  А. М. Пономаренко

  Юридичний портал Справедливість

  Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
  Нравится

  Это будет Вам интересно

  На Львівщині у ставку виловили машину з двома трупами

  У ставку біля міста Хирів Старосамбірського району Львівської області місцеві жителі виявили автомобіль з тілами двох чоловіків.

  Пірати-ласунчики

  Це багаторічна традиція нашого вишу: щороку надаємо студентам можливість не просто позмагатися й отримати призи, а й виявити свою творчість, розкрити таланти, каже заступник директора із соціально-гуманітарної ...

  Про алгоритм перерахування коштів, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

  Про алгоритм перерахування коштів Відповідно до Закону України "Про електроенергетику" ( 575/97-ВР ), Указу Президента України від 23.11.2011 № 1059 ( 1059/2011 ) "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики", ураховуючи лист ДП "Енергоринок" від 12.11.2012 № 04/41-9336 та лист Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 30.10.2012 № 03/13-4669, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:

  Працівники ДАІ Житомирщини несуть службу в зоні проведення АТО

  Про це під час прес-конференції в УМВС України в Житомирській області повідомив керівник регіонального управління ДАІ Володимир Гриб. Також він розповів про заходи з наведення ладу на автодорогах ...

  Об адвокате - устами Клиентов

  Этот интернет портал не просто лучший друг - ваш интернет проект, - родственник для всех, кто живёт новыми видеоидеями!

  Рекомендовано Адвокатом
  Телефон семейных адвокатов
  Статьи о семейном праве
  Стягнення заборгованості через суд

  Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

  Консультации Адвоката
  Новости Семейного права
  Утверждена программа празднования Нового года ...

  Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

  Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

  Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

  77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b