«АероСвіт» не збирається здаватись

    «АероСвіт» не збирається здаватись

    Проблеми найбільшого вітчизняного авіаперевізника можна розв’язати з користю для підприємства і країни, а процес банкрутства не означає його остаточного краху

    Вперше за останній місяць серед тривожної інформації щодо авіакомпанії «АероСвіт» почали з’являтися більш оптимістичні відомості. 29 січня відбулося засідання Наглядової ради компанії, в якій взяли участь і представники держави в особі Фонду держмайна України (ФДМУ). Учасникам заходу вдалося узгодити наступний порядок дій: протягом двох тижнів менеджмент «АероСвіту» має підготувати та надати на розгляд Наглядової ради Стратегічний план виходу з кризи з конкретними заходами щодо фінансового оздоровлення і можливості повернення до операційної діяльності. Після розгляду плану, Наглядова рада планує зібрати загальні збори акціонерів авіакомпанії та рекомендувати оголошення додаткової емісії акцій та (або) надання синдикованого кредиту акціонерами. Отримані кошти дозволять виконати зобов’язання авіакомпанії перед кредиторами та поступово відновити операційну діяльність.

    Як відомо, 29 грудня 2012 року Господарський суд Київської області почав провадження по справі про фінансову неспроможність «АероСвіту». При цьому відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» суд запровадив мораторій на задоволення вимог кредиторів авіакомпанії. Така процедура була ініційована через значне перевищення боргів над активами компанії. Однак в авіакомпанії підкреслюють, що метою процедури є не її ліквідація, а фінансове оздоровлення і поступове відновлення діяльності. Адже стан банкрутства — це не смерть підприємства, а лише хвороба, яка лікується. Передбачені чинним законодавством про банкрутство процедури спрямовані на захист інтересів боржника і кредиторів та вихід з непростої ситуації. Законодавством України передбачено цілу низку заходів щодо санації підприємства й, зокрема, механізм реструктуризації боргу, що не призведе до ліквідації компанії-боржника. Сподіваючись на це, «АероСвіт» не збирається припиняти свою оперативну діяльність та продовжує виконувати частину рейсів.

    Те, що процедура санації підприємств в умовах ринкових відносин має значний економічний потенціал і є дієвим механізмом їх фінансової стабілізації, підтверджується міжнародним досвідом. Зокрема, через процедуру банкрутства й санації у 2009 році пройшла всесвітньо відома автомобільна компанія General Motors (GM). Унаслідок ефективних заходів щодо фінансового оздоровлення GM успішно вийшла зі стану банкрутства і здійснила наприкінці 2010 року одне з найбільших публічних розміщень акцій. Виграла й держава (мається на увазі США), яка свого часу вклала кошти в оздоровлення компанії. А щодо авіаперевезень, то тут теж маємо позитивний приклад великої американської компанії US Airways, яка зазнала величезних втрат через теракти 11 вересня 2001 року. Загальні збитки в розмірі 2 млрд доларів США ледве не призвели до її повного краху. У 2002 році авіакомпанія була змушена оголосити себе банкрутом. Однак вона не була ліквідована. Завдяки злиттю з іншою американською авіакомпанією US Airways у 2005 році почала процедуру виходу з банкрутства, яку вдало завершила в серпні того року.

    Ці далекомагістральні «Боїнги» — єдина повітряна «ниточка», яка зв’язує Україну з країнами, що віддалені від нас на десяток і більше тисяч кілометрів. Фото Oлександра ЛЕПЕТУХИ

    Мабуть, зайве нагадувати, що в обох названих випадках ключову роль в оздоровленні збанкрутілих компаній відігравали державні органи. Отже, нашим урядовцям є з кого брати приклад. Однак, на думку експертів, у випадку з «АероСвітом» дії окремих держструктур спрямовані не на оздоровлення компанії, а на її ліквідацію. Згадане вище рішення Господарчого суду Київської області, яким введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, дає можливість реалізувати низку заходів із фінансового оздоровлення компанії. Нагадаємо, згідно з нормами Господарського процесуального кодексу воно не підлягає оскарженню. Проте Бориспільська об’єднана державна податкова інспекція, нехтуючи буквою закону, 21 січня цього року звернулася до Київського апеляційного суду зі скаргою щодо відміни постанови Господарчого суду Київської області. Хіба податківці не знають, що їхні вимоги незаконні? Навряд чи. Тим більше, таким чином робляться спроби перешкоджанню виходу «АероСвіту» з критичної ситуації. Кому це вигідно — тисячам працівників авіакомпанії, що залишаться без роботи, чи, можливо, державі як акціонеру «АероСвіту»?

    А хіба не в цьому ж «руслі» діяв відділ примусового виконання рішень обласного управління Державної виконавчої служби головного управління юстиції Київської області, коли 16 січня наклав арешт на кошти «АероСвіту» на всіх його рахунках у дев’яти банках. Оскільки таке рішення виконавчої служби суперечить як положенням законодавства про банкрутство, так і Закону «Про виконавче провадження», «АероСвіту» 25 січня цього року відмінили його. Але поки рахунки компанії були арештовані, вона не могла вести оперативну діяльність, сплачувати заробітну плату персоналу, що ще більше ускладнило й без того складну ситуацію.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
    Нравится

    Это будет Вам интересно

    Про розподіл витратних матеріалів для автоматичного цитаферезу на апараті типу "Амікус", закуплених за кошти Державного бюджету України на 2012 рік, Міністерство охорони здоров'я України

    Про розподіл витратних матеріалів для автоматичного цитаферезу на апараті типу "Амікус", закуплених за кошти Державного бюджету України на 2012 рік

    Деякі питання здійснення повної компенсації за майно, примусово відчужене в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану, Кабінет Міністрів України

    Деякі питання здійснення повної компенсації за майно, примусово відчужене в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану Відповідно до частини першої статті 7( 4765-17 ) і частини четвертої статті 11 Закону України( 4765-17 ) "Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану" Кабінет Міністрів України постановляє:

    В Індії при зіткненні автобуса з вантажівкою загинуло 13 дітей

    Зіткнення сталося вранці за місцевим часом. В результаті ДТП загинули 13 дітей, близько 20 школярів доставлені до лікарні.

    Боролися і перемагали

    Президент Віктор Янукович привітав переможців і призерів XXII літніх Дефлімпійських ігор зі здобутими медалями та другим загальнокомандним місцем.

    Об адвокате - устами Клиентов

    Этот интернет портал классный! Пользовался очень чуть ли не по три раза на день. Этот сайт ждет хорошее будущее. Удачи Вам, ребята. Хотелося б видеться с Вашими трудами чаще! Дерзайте!

    Рекомендовано Адвокатом
    Телефон семейных адвокатов
    Статьи о семейном праве
    Стягнення заборгованості через суд

    Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

    Консультации Адвоката
    Новости Семейного права
    Утверждена программа празднования Нового года ...

    Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

    Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

    Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

    77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b