Дітей треба вчити мислити, а не зубрити

  Дітей треба вчити мислити, а не зубритиЗАСІДАННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ

  Лише особистий досвід учителів, правильне світосприйняття і взаєморозуміння з учнями здатні підготувати гідних громадян своєї країни

  Початок жовтня, за доброю давньою традицією, асоціюється в нас із професійним святом освітян — Днем учителя, який відзначають не лише у школах чи дитячих садочках, а став усенародним і улюбленим. Безліч осінніх квітів і усмішок довкола створюють неповторну атмосферу. «Чудово, що існує таке свято, коли вчитель стає на п’єдестал пошани і поваги. Адже це не тільки людина, яка несе знання і мудрість. Учитель —також виконавець найпочеснішої місії на Землі: дарувати духовність і мораль молодому поколінню», — саме так з урядової трибуни охарактеризував Прем’єр-міністр Микола Азаров значення цього свята для кожного українця.

  Вітання й святкування завжди є чудовим приводом озирнутися назад і водночас визначити нагальні проблеми, окреслити шляхи їх розв’язання.

  Важко не погодитися з главою уряду, що вимоги до вчителів за всіх часів були, є і будуть високими: «Сьогодні вчитель повинен бути не тільки професійно грамотним, володіти новітніми засобами та методиками навчання, а й усвідомлювати суть глибоких змін у суспільстві».

  Важливо не стільки вимагати від учнів виконання програм і засвоєння матеріалу. Найголовніше завдання педагогів — навчити дітей самостійно мислити, приймати рішення й відповідати за свої вчинки. Про це не йдеться у жодному підручнику точних, гуманітарних чи природничих наук. Лише особистий досвід, правильне світосприйняття і взаєморозуміння з учнями дадуть бажаний ефект — аби нинішні діти ставали гідними громадянами своєї країни.

  Прем'єр пообіцяв підвищити зарплату вчителям. Фото Олександра ЛЕПЕТУХИ

  Освітянські пріоритети

  Нагадав Микола Азаров і про увагу уряду до освітянської галузі, зокрема про зусилля щодо піднесення престижності роботи педагогів. На його думку, цьому слугує поступове підвищення оплати праці освітян: «Наприклад, середньомісячна заробітна плата вчителя першої категорії із 2009 року вже зросла на 1200 грн (майже в 1,7 раза). На кінець цього року вона становитиме майже 3 тис. грн, а до кінця наступного наблизиться до 3,5 тисячі». Він пообіцяв і в майбутньому не забувати про підвищення матеріальної винагороди педагогам.

  Звичайно, ні високі слова, ні обіцянки «золотих гір» не спрацюють без належного забезпечення шкіл підручниками, посібниками, науковим приладдям, новими комп’ютерами. З нагоди свята Микола Азаров вирішив не зайвим укотре відзвітувати про зроблене для галузі. Так, до 1 вересня збудовано і капітально відремонтовано понад 2,5 тис. приміщень шкіл. Уперше за всі роки незалежності абсолютно всі першокласники вчасно отримали нові підручники. Надруковано та вчасно доставлено 63 назви підручників загальним накладом 4 млн 345 тис. примірників. Школи, і це також уперше, отримали 15 тис. комп’ютерів, а діти — шкільні автобуси, яких цьогоріч закуплено рекордну кількість — майже тисячу одиниць.

  Контроль за подальшою експлуатацією техніки Прем’єр поклав на МОНмолодьспорт, МВС, державні місцеві адміністрації. Останні у супрязі з Міністерством фінансів, формуючи бюджетні плани наступного року, зобов’язані також врахувати житлові потреби педагогів. Микола Азаров мав на увазі реалізацію програм у форматі «30 на 70», молодіжне житлове будівництво, надання кредитів під 3% річних. Для того, щоб ці програми ефективно запрацювали і для педагогів, глава уряду закликав розглянути питання сплати першого внеску за рахунок бюджетних коштів. Ось для чого потрібне згадане планування витрат на 2013 рік.

  Прем’єр із задоволенням зазначив, що в деяких областях місцева влада розпочала роботу за власною ініціативою. «Наголошую, розв’язання проблеми забезпеченості вчителів житлом повинно бути одним із першочергових на порядку денному всіх рівнів влади», — неоднозначно дав зрозуміти Микола Азаров.

  Зернинка до зернинки

  Гаряча пора нині і в хліборобів. Збір пізніх зернових і закладення майбутнього врожаю озимини вийшли на фінішну пряму. Приміром, соняшник зібрано на 80% загальної площі, отримано 5,8 млн тонн насіння. Кукурудзу зібрано більш як на 40% площ, отримано 7,2 млн тонн. Валовий збір цих культур очікується на рівні попередніх років. Уже засіяно більшу частину озимої пшениці (73%) і жита (87%). Таким чином, сьогодні закладається основа врожаю наступного року. І основа доволі непогана.

  Оптимізм у Миколи Азарова викликає попит на пшеницю та сприятлива цінова ситуація на світових ринках. Тож поставлене завдання збільшити площу під озимою пшеницею не менш ніж на 100 тис. гектарів видається цілком слушним.

  «Нещодавно ми зробили привабливішими форвардні закупівлі для сільгоспвиробників, — продовжив аграрну тематику глава уряду. — Можливо, одночасно із завершенням розрахунків та передачею зерна цього року необхідно розпочинати нову кампанію форвардних закупівель зерна врожаю наступного року».

  На його думку, аванси, які отримають аграрії від держави при застосуванні такого механізму, по суті є безвідсотковим кредитуванням. Що нині вкрай актуально для сільгоспвиробників. При цьому не можна забувати й про мету істотно збільшити врожаї зернових упродовж на?ступних п’яти років для посилення експортних позицій України.

  ЩО РОЗГЛЯНУТО НА ЗАСIДАННI УРЯДУ

  ♦ Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансової підтримки громадських об’єднань (проект Закону);

  ♦ Про метрологію та метрологічну діяльність (проект Закону);

  ♦ Про затвердження режиму округу і зон санітарної охорони курорту Слов’янськ (постанова Кабінету Міністрів);

  ♦ Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки розвитку наукової інфраструктури у сфері економічного розвитку і торгівлі (постанова Кабінету Міністрів);

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.
  Нравится

  Это будет Вам интересно

  що втратило чинність, рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.12.2012 № 1898, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

  Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.12.2012 № 1898 У зв'язку з усуненням ПАТ "Пересувна механізована колона № 20" порушення вимог ч. 3 ст. 78 Закону України "Про акціонерні товариства"( 514-17 ) Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:

  Кияни встановлюють рекорди падіння на льоду: 600 людей на день

  У останню добу близько 600 киян в день звертаються до лікарень міста з ушкодженнями, отриманими через ожеледицю цей показник у чотири рази більше середнього.

  Про внесення змін до наказу Державної казначейської служби України від 08 лютого 2012 року № 49, Державна казначейська служба України

  Про внесення змін до наказу Державної казначейської служби України від 08 лютого 2012 року № 49 З метою приведення Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України фінансової та бюджетної звітності про виконання місцевих бюджетів( v0049840-12 ), затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 08 лютого 2012 року № 49, у відповідність до бюджетної класифікації( v0011201-11 ), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 (зі змінами), НАКАЗУЮ:

  Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанов Верховної Ради України від 4 серпня 2006 року № 80-V, № 81-V, № 82-V, № 83-V, від 3 листопада 2011 року № 3991-VI щодо призначення суддів Конституційного Суду України; від 22 березня 2007 року № 828-V, № 829-V щодо призначення членів Вищої ради юстиції; від 12 квітня 2012 року № 4632-VI щодо призначення Голови Рахункової палати; від 24 квітня 2012 року № 4660-VI щодо призначення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Конституційний Суд України

  м. Київ 10 липня 2013 року № 32-у/2013 Справа № 2-2/2013 Конституційний Суд України у складі суддів: Винокурова Сергія Маркіяновича — головуючого, Бауліна Юрія Васильовича, Бринцева Василя Дмитровича, Вдовіченка Сергія Леонідовича, Гультая Михайла Мирославовича, Запорожця Михайла Петровича, Кампа Володимира Михайловича, Литвинова Олександра Миколайовича, Сергейчука Олега Анатолійовича — доповідача, Тупицького Олександра Миколайовича, Шаптали Наталі Костянтинівни, Шишкіна Віктора Івановича,

  Об адвокате - устами Клиентов

  Благодарим всех, от кого зависит наполнение интернет проекта.

  Рекомендовано Адвокатом
  Телефон семейных адвокатов
  Статьи о семейном праве
  Стягнення заборгованості через суд

  Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

  Консультации Адвоката
  Новости Семейного права
  Утверждена программа празднования Нового года ...

  Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

  Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

  Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

  77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b