Дітей треба вчити мислити, а не зубрити

  Дітей треба вчити мислити, а не зубритиЗАСІДАННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ

  Лише особистий досвід учителів, правильне світосприйняття і взаєморозуміння з учнями здатні підготувати гідних громадян своєї країни

  Початок жовтня, за доброю давньою традицією, асоціюється в нас із професійним святом освітян — Днем учителя, який відзначають не лише у школах чи дитячих садочках, а став усенародним і улюбленим. Безліч осінніх квітів і усмішок довкола створюють неповторну атмосферу. «Чудово, що існує таке свято, коли вчитель стає на п’єдестал пошани і поваги. Адже це не тільки людина, яка несе знання і мудрість. Учитель —також виконавець найпочеснішої місії на Землі: дарувати духовність і мораль молодому поколінню», — саме так з урядової трибуни охарактеризував Прем’єр-міністр Микола Азаров значення цього свята для кожного українця.

  Вітання й святкування завжди є чудовим приводом озирнутися назад і водночас визначити нагальні проблеми, окреслити шляхи їх розв’язання.

  Важко не погодитися з главою уряду, що вимоги до вчителів за всіх часів були, є і будуть високими: «Сьогодні вчитель повинен бути не тільки професійно грамотним, володіти новітніми засобами та методиками навчання, а й усвідомлювати суть глибоких змін у суспільстві».

  Важливо не стільки вимагати від учнів виконання програм і засвоєння матеріалу. Найголовніше завдання педагогів — навчити дітей самостійно мислити, приймати рішення й відповідати за свої вчинки. Про це не йдеться у жодному підручнику точних, гуманітарних чи природничих наук. Лише особистий досвід, правильне світосприйняття і взаєморозуміння з учнями дадуть бажаний ефект — аби нинішні діти ставали гідними громадянами своєї країни.

  Прем'єр пообіцяв підвищити зарплату вчителям. Фото Олександра ЛЕПЕТУХИ

  Освітянські пріоритети

  Нагадав Микола Азаров і про увагу уряду до освітянської галузі, зокрема про зусилля щодо піднесення престижності роботи педагогів. На його думку, цьому слугує поступове підвищення оплати праці освітян: «Наприклад, середньомісячна заробітна плата вчителя першої категорії із 2009 року вже зросла на 1200 грн (майже в 1,7 раза). На кінець цього року вона становитиме майже 3 тис. грн, а до кінця наступного наблизиться до 3,5 тисячі». Він пообіцяв і в майбутньому не забувати про підвищення матеріальної винагороди педагогам.

  Звичайно, ні високі слова, ні обіцянки «золотих гір» не спрацюють без належного забезпечення шкіл підручниками, посібниками, науковим приладдям, новими комп’ютерами. З нагоди свята Микола Азаров вирішив не зайвим укотре відзвітувати про зроблене для галузі. Так, до 1 вересня збудовано і капітально відремонтовано понад 2,5 тис. приміщень шкіл. Уперше за всі роки незалежності абсолютно всі першокласники вчасно отримали нові підручники. Надруковано та вчасно доставлено 63 назви підручників загальним накладом 4 млн 345 тис. примірників. Школи, і це також уперше, отримали 15 тис. комп’ютерів, а діти — шкільні автобуси, яких цьогоріч закуплено рекордну кількість — майже тисячу одиниць.

  Контроль за подальшою експлуатацією техніки Прем’єр поклав на МОНмолодьспорт, МВС, державні місцеві адміністрації. Останні у супрязі з Міністерством фінансів, формуючи бюджетні плани наступного року, зобов’язані також врахувати житлові потреби педагогів. Микола Азаров мав на увазі реалізацію програм у форматі «30 на 70», молодіжне житлове будівництво, надання кредитів під 3% річних. Для того, щоб ці програми ефективно запрацювали і для педагогів, глава уряду закликав розглянути питання сплати першого внеску за рахунок бюджетних коштів. Ось для чого потрібне згадане планування витрат на 2013 рік.

  Прем’єр із задоволенням зазначив, що в деяких областях місцева влада розпочала роботу за власною ініціативою. «Наголошую, розв’язання проблеми забезпеченості вчителів житлом повинно бути одним із першочергових на порядку денному всіх рівнів влади», — неоднозначно дав зрозуміти Микола Азаров.

  Зернинка до зернинки

  Гаряча пора нині і в хліборобів. Збір пізніх зернових і закладення майбутнього врожаю озимини вийшли на фінішну пряму. Приміром, соняшник зібрано на 80% загальної площі, отримано 5,8 млн тонн насіння. Кукурудзу зібрано більш як на 40% площ, отримано 7,2 млн тонн. Валовий збір цих культур очікується на рівні попередніх років. Уже засіяно більшу частину озимої пшениці (73%) і жита (87%). Таким чином, сьогодні закладається основа врожаю наступного року. І основа доволі непогана.

  Оптимізм у Миколи Азарова викликає попит на пшеницю та сприятлива цінова ситуація на світових ринках. Тож поставлене завдання збільшити площу під озимою пшеницею не менш ніж на 100 тис. гектарів видається цілком слушним.

  «Нещодавно ми зробили привабливішими форвардні закупівлі для сільгоспвиробників, — продовжив аграрну тематику глава уряду. — Можливо, одночасно із завершенням розрахунків та передачею зерна цього року необхідно розпочинати нову кампанію форвардних закупівель зерна врожаю наступного року».

  На його думку, аванси, які отримають аграрії від держави при застосуванні такого механізму, по суті є безвідсотковим кредитуванням. Що нині вкрай актуально для сільгоспвиробників. При цьому не можна забувати й про мету істотно збільшити врожаї зернових упродовж на?ступних п’яти років для посилення експортних позицій України.

  ЩО РОЗГЛЯНУТО НА ЗАСIДАННI УРЯДУ

  ♦ Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансової підтримки громадських об’єднань (проект Закону);

  ♦ Про метрологію та метрологічну діяльність (проект Закону);

  ♦ Про затвердження режиму округу і зон санітарної охорони курорту Слов’янськ (постанова Кабінету Міністрів);

  ♦ Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки розвитку наукової інфраструктури у сфері економічного розвитку і торгівлі (постанова Кабінету Міністрів);

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
  Нравится

  Это будет Вам интересно

  Про затвердження Правил спортивних змагань з кунгфу, Міністерство молоді та спорту України

  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2013 р. за № 1178/23710 Про затвердження Правил спортивних змагань з кунгфу Відповідно до частини другої статті 40 Закону України "Про фізичну культуру і спорт"( 3808-12 ), Указу Президента України від 28 лютого 2013 року № 96( 96/2013 ) "Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади" з урахуванням пропозицій Федерації кунгфу України та з метою забезпечення належної організації та проведення в Україні всеукраїнських змагань з кунгфу НАКАЗУЮ:

  які користуються дипломатичними, службовими та спеціальними паспортами, Кабінет Міністрів України

  Про схвалення проекту Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Султанату Оман про звільнення від оформлення віз громадян, які користуються дипломатичними, службовими та спеціальними паспортами

  З 21 січня«Укртелеком» змінює тарифи

  Компанія Укртелеком із 21 січня 2013 року вносить зміни до деяких тарифів на міжміський зв'язок і на дзвінки на мережу мобільного зв'язку.

  Про офіційні (облікові) курси банківських металів, Національний банк України

  Національний банк України 29.08.2012 встановлює офіційні (облікові) курси банківських металів Код цифровий Код літерний Кількість унцій Назва Облікові курси

  Об адвокате - устами Клиентов

  Чувствуется настоящая забота о ближних. Благодаря интересному сайту я, наконец-то, решился.

  Рекомендовано Адвокатом
  Телефон семейных адвокатов
  Статьи о семейном праве
  Стягнення заборгованості через суд

  Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

  Консультации Адвоката
  Новости Семейного права
  Утверждена программа празднования Нового года ...

  Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

  Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

  Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

  77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b