КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2520/202/2012 Головуючий у 1-й інстанції: Данькова О.М.
Суддя-доповідач: Бужак Н.П.
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 липня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Бужак Н.П.;
суддів: Костюк Л.О., Твердохліб В.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Сосницькому районі Чернігівської області на постанову Сосницького районного суду Чернігівської області від 02 квітня 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Сосницькому районі Чернігівської області про визнання незаконною відмови в призначені пенсії як державному службовцю, покладення обов'язку визнати трудовий стаж роботи в податковій службі державною службою і провести перерахунок пенсії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Сосницькому районі Чернігівської області про визнання незаконною відмови в призначені пенсії як державному службовцю, покладення обов'язку визнати трудовий стаж роботи в податковій службі державною службою і провести перерахунок пенсії.
Постановою Сосницького районного суду Чернігівської області від 02 квітня 2012 року позовні вимоги задоволено в повному обсязі.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконне, на його думку, судове рішення та ухвалити нове, яким в задоволені позовних вимог відмовити. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для його скасування.
Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Сосницькому районі та з 24.06.2010 року отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Як встановлено судом першої інстанції, позивач ОСОБА_2 з 02.07.1990 року по 14.06.2002 року та з 28.05.2008 року по 16.01.2009 року працював на різних посадах у державній податковій інспекції та державній податковій адміністрації. 07.07.1994 року прийняв Присягу державного службовця.
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягай встановленого законом пенсійного віку, за наявності страхового стажу у чоловіків - менше 25 років, а для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку.
Зі змісту Закону України «Про державну податкову службу в Україні» вбачається, що орган податкової служби є органом державної виконавчої влади, що виконує державні функції, посадові особи цих органів мають повноваження, встановлені цим законом та до функції цих органів належить практичне виконання завдань і функцій держави, на посадових осіб цих органів покладено встановлене нормативними актами коло службових повноважень та на них покладено здійснення організаційно - розпорядчих та консультативно - дорадчих функцій.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну службу» державна служба в Україні -це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують плату за рахунок державних коштів. Ці особи є державними службовцями і мають відповідні службові повноваження.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну службу» посада - це визначена структурою і штатним розписом первинна структурна одиниця державного органу та його апарату, на яку покладено встановлене нормативними актами коло службових повноважень.
Посадовими особами відповідно до цього Закону вважаються керівники та заступники керівників державних органів та їх апарату, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно - розпорядчих та консультативно - дорадчих функцій.
Згідно зі ст. 25 Закону України «Про державну службу» до сьомої категорії посад державних службовців відносяться посади спеціалістів районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, їх управлінь і відділів та інші прирівняні до них посади. Віднесення існуючих посад державних службовців, не перелічених у ст. 25 Закону України «Про державну службу», а також віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.09.1997 року № 503-р посади спеціалістів державних податкових інспекцій у районах, районах у містах Києві та Севастополі; спеціалістів державних податкових інспекцій у містах (крім міст Києва та Севастополя) віднесені до сьомої категорії посад державних службовців. Для вірного тлумачення зазначеного розпорядження був розроблений та затверджений наказом Головного управління державної служби України за №65 від 01.09.1999 року, довідник типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців, в якому в реєстрі посад державних службовців вказано, що спеціалісти державних податкових інспекцій у районах відносяться до сьомої категорії посад державних службовців.
В п. 2 параграфу 2 Постанови Кабінету Міністрів України №283 від 03.05.1994 року «Про порядок обчислення стажу державної служби» вказано, що до стажу державної служби зараховується служба на посадах спеціалістів державної податкової служби.
Отже, суд першої інстанції вірно встановив наявність у позивача права на призначення пенсії як державному службовцю та дійшов до правильного висновку про зобов'язання УПФУ у Сосницькому районні Чернігівської області перерахувати йому пенсію як державному службовцю враховуючи стаж роботи у Державній податковій інспекції з 24.06.2010 року.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205 та 206 КАС України, колегія суддів,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Печерському районні м. Києва залишити без задоволення, а постанову Сосницького районного суду Чернігівської області від 02 квітня 2012 року - без змін.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: Бужак Н.П.
Судді: Костюк Л.О.
Твердохліб В.А.
Головуючий суддя Бужак Н.П.
Судді: Костюк Л.О.
Твердохліб В.А.