Справа № 755/203/13
ПОСТАНОВА
іменем України
"17" січня 2013 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Антипової Л.О.
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про визнання діянь протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату недоплаченої пенсії на 30 % як дитині війни з 01.06.2012 року включно та виплачувати її в подальшому, -
В С Т А Н О В И В :
До Дніпровського районного суду м. Києва з позовом до Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва звернулася ОСОБА_1
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є дитиною війни, а тому відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»має право на щомісячне підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Однак, зазначене підвищення спочатку взагалі не виплачувалось, а згодом, почало виплачуватися у значно меншому розмірі. Вона звернулася з відповідною заявою до відповідача, у якій просила перерахувати і виплатити їй щомісячне підвищення до пенсії, як дитині війни, виходячи з розміру 30 % мінімальної пенсії за віком, однак відповідач відмовив у задоволенні прохань, викладених у її заяві.
Вважаючи зазначену відмову такою, що порушує її права, позивач просить суд визнати неправомірною бездіяльність Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва; зобов`язати Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва здійснити перерахунок пенсії, підвищивши її на 30% надбавку як дитині війни, що передбачена ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»з 01.06.2012 року та нараховувати і виплачувати в повному розмірі в подальшому.
07.01.2013 року ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва позовна заява ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про визнання діянь протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату недоплаченої пенсії на 30 % як дитині війни з 01.06.2012 року включно та виплачувати її в подальшому, в частині позовних вимог про визнання діяння протиправними та зобов'язання відповідача нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни за період з 01.06.2012 року по 25.06.2012 року - залишена без розгляду з підстав пропуску строку звернення до суду із позовною заявою.
02.01.2013 року ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва відкрито скорочене провадження в адміністративній справі.
Сторони в судове засідання не з'явилися, повідомлялися належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
Суд дослідивши матеріали справи приходить до наступного.
Судом встановлено, що позивач, ОСОБА_1, народилася ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
Позивач перебуває на обліку в Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва і отримує пенсію за віком, яку призначено відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року № 8-2, управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, безпосередньо призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії та інші виплати відповідно до чинного законодавства. Отже, Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва є належним відповідачем у даній справі.
Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Відповідно ст.7 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»фінансове забезпечення державних соціальних гарантій здійснюється за рахунок Державного бюджету України.
Згідно п. 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету»№745 від 06.07.11 (набула чинності з 23.07.11) установлено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»та «Про жертви нацистських переслідувань») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49,80 гривні.
Крім того, пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»передбачено, що у 2012 році норми і положення ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.
На виконання п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» Кабінетом Міністрів України 28.12.2011 року прийнято постанову «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення»№1381, якою установлено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»і «Про жертви нацистських переслідувань») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення, встановлене статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», провадиться у розмірі 7% прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб, які втратили працездатність. Особам, які одночасно мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань»і «Про соціальний захист дітей війни», таке підвищення провадиться за їх вибором за однією з підстав. Ця постанова Кабінету Міністрів України набрала чинності 01.01.2012 року.
Рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 «У справі за конституційними поданнями 49 народних депутатів України, 53 народних депутатів України і 56 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу VII "Прикінцеві положення" Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»», вказані зміни визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційним).
Крім того, Рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 року № 3-рп/2012 «У справі за конституційним поданням правління Пенсійного фонду України щодо офіційного тлумачення положень статті 1, частин першої, другої, третьої статті 95, частини другої статті 96, пунктів 2, 3, 6 статті 116, частини другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України, пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв'язку з окремими положеннями Конституції України», роз'яснено, суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції‚ на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування. їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про визнання діянь, протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату підвищеної пенсії на 30 % надбавку як дитині війни з 09 липня 2007 року, нараховувати і виплачувати підвищену пенсію у повному розмірі в подальшому довічно, є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8-11, 16, 41, 69-71, 86, 94, 99, 158-163, 1832, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В позові ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про визнання діянь протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату недоплаченої пенсії на 30 % як дитині війни з 01.06.2012 року включно та виплачувати її в подальшому - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена сторонами до Київського апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд м. Києва у 10-ти денний термін з дня отримання копії постанови.
Суддя: