Куди «ховаються» трансгени

    Куди «ховаються» трансгени

    Майже чверть українців досі не знають, що таке генетично-модифіковані організми

    Шкодять генетично-модифіковані організми нашому здоров’ю чи не шкодять, науці поки що достеменно не відомо. Так само як українським споживачам не відомо, скільки насправді щодня вони з’їдають ГМО і в яких продуктах «ховаються» ці організми. Проте наслухавшись «страшилок», деякі покупці настільки перейнялися проблемою трансгенів, що навіть воду купують лише «чисту». Хоч у воді ГМО в принципі не може бути. Разом із тим, є й такі, хто не може похвалитися такою обізнаністю. Як показало нещодавнє дослідження, 23% українців не знають, що таке ГМО. Проте 74% опитаних знають про трансгени. Цікаво, що 80% респондентів вважають, що продукти з ГМО точно небезпечні, і лише 11% переконані у їх безпечності. При виборі продуктів харчування 45% українців час від часу звертають увагу на маркування продуктів і наявність позначки на етикетці: з ГМО продукт чи ні, а 27% взагалі ніколи не цікавляться такою інформацією.

    Також 80% опитаних погоджуються з тим, що в Україні більшість продуктів у своєму складі містять трансгенні організми і лише 16% упевнені у зворотному. Такі результати дослідження нещодавно оголосив відомий соціолог Євген Копатько.

    На запитання щодо того, в яких продуктах — заморських чи українських — найбільше міститься ГМО, 28% опитаних вважають, що ці «організми» переважають в імпорті, а 19% — що трансгенів більше у вітчизняних. 45% вважає, що ГМО є в обох видах продуктів. Варто зауважити, що дослідження проводили з 1 по 12 грудня 2012 року методом особистого опитування в 24 областях України, під час якого було опитано 2176 чоловік.

    — Українці вважають, якщо в продуктах є крохмаль, тож там є й ГМО, — зазначає аналітик консалтингової компанії «ААА» Марія Колесник. — Я можу впевнено сказати, що генетично-модифікованих організмів тварин в Україні просто немає. І у світі в промисловому виробництві це практично ніде не використовують. Сьогодні щодо наявності ГМО може йтись тоді, коли ми говоримо про такі рослини, як соя, кукурудза, картопля. Жодна людина в Україні не може вирахувати, чи їла вона модифіковану продукцію. В Україну не дозволено завозити насіння ГМО-рослин, тому офіційно у нас трансгенні овочі та фрукти не вирощують.

    Також експерт зауважила, якщо в Україні й вирощують гібриди, то вони не є гібридами першого покоління.

    — Можливо, на самому початку, коли розробляли гібрид, використовували генну інженерію, але потім насіння було зібране звичайним методом. Тож якщо його вирощують на наших землях, то, згідно з вітчизняним законодавством, воно не генетично-модифіковане, — акцентує Марія Колесник.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
    Нравится

    Это будет Вам интересно

    Дороговказна нитка

    Про підприємство та Юрія Цибулю, який його очолює, вперше заговорили в області після II Луганського міжнародного інвестиційного форуму й початку проекту Золота сотня, ініційованого головою облдержадміністрації ...

    На дні Маріанської западини виявили життя

    Група науковців повідомила, що найглибше місце в океані сповнене життям. Вчені виявили, що на дні Маріанської западини найглибшої точки світового океану живе безліч активних мікроорганізмів.

    що втратив чинність, наказу Міністерства внутрішніх справ України та Державного казначейства України від 26 квітня 2004 р. № 440/81, Міністерство внутрішніх справ України

    Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 жовтня 2012 р. за № 1698/22010 Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства внутрішніх справ України та Державного казначейства України від 26 квітня 2004 р. № 440/81

    В його ронделях — дихання віків

    У передмові до однієї зі збірок Миколи Боровка відомий критик і літературознавець Микола Славинський зазначає, що його поезія має дві форми вираження традиційний вірш і класичний рондель. Цей ...

    Об адвокате - устами Клиентов

    Сайт просто офигенный. Несомненно нужный и в тоже время функциональный ресурс.

    Рекомендовано Адвокатом
    Телефон семейных адвокатов
    Статьи о семейном праве
    Стягнення заборгованості через суд

    Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

    Консультации Адвоката
    Новости Семейного права
    Утверждена программа празднования Нового года ...

    Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

    Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

    Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

    77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b